rożek trilli

Wyprawka dla malucha

Kołderka, kocyk, wózek – to wszystko znajduje się oczywiście na liście rzeczy do kupienia dla każdego malucha. Nie można jednak zapomnieć o jeszcze jednym punkcie. Rożek niemowlęcy to obowiązkowy zakup.

Rożek niemowlęcy – co warto o nim wiedzieć?

Rożek niemowlęcy jest to tkanina o wymiarach 70×70 lub dla większych niemowląt 100×100. Wykonana jest ona najczęściej z bawełny albo innego naturalnego materiału np. z bambusa, co zapewnia dziecku wymianę powietrza i ciepło. Kształt tkaniny umożliwia owinięcie w nią niemowlęcia tak, aby cały maluszek był ściśle opatulony, za wyjątkiem twarzy.

Dlaczego właśnie on?

Niektórzy mogą w tym momencie zapytać – po co kupować taki rożek niemowlęcy? Czy nie wystarczy kocyk albo jakaś kołderka? Otóż nie do końca. Niemowlęcy rożek wyróżnia się bowiem przede wszystkim tym, że jest bardzo praktyczny. Umożliwia łatwiejsze trzymanie dziecka, karmienie, czy też jest pomocą podczas przeróżnych czynności pielęgnacyjnych. To jednak nie wszystko…

Kojące zalety rożka niemowlęcego

Należy jeszcze bowiem koniecznie wspomnieć o tym, że dziecko bardzo się uspokaja, będąc zawinięte w taki niemowlęcy rożek. Zapewnia on bowiem dziecku warunku podobne do tych, jakie zna ono z łona matki. Dzięki temu dziecko jest spokojniejsze i łatwiej zasypia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *