Pościel dla dzieci – jaką wybrać?

Decydując się na zakup pościeli często zastanawiamy się, jaką wybrać, aby komfort snu był jak najwyższy, szczególnie jeżeli chodzi o nasze dzieci. Warto zastanowić się na przykład nad wyborem pościeli wełnianej, które świetnie utrzymuje ciepło i zapewnia odpowiednią wentylację – z tego powodu można jej używać zarówno latem, jak i zimą.

Innym rodzajem pościeli jest ta wypełniona puchem lub pierzem – ta pierwsza ma znacznie lepsze właściwości grzewcze i jest lżejsza, natomiast oba rodzaje zaliczają się do kołder z wypełnieniem pochodzenia naturalnego. Niestety nie nadają się one dla osób, które mają alergię – puch i pierze często powodują reakcje uczuleniowe. W przypadku alergików lepiej więc postawić na pościel syntetyczną, wypełnioną granulatem styropianowym, która na pewno nie będzie uczulać dziecka. Jest miękka w dotyku i dobrze grzeje, nie zbiera też kurzu.

Rozmiar pościeli

Wybór odpowiedniej kołdry i poduszki to jednak nie tylko jej rodzaj, kolor i wzór, który nam się podoba, ale również rozmiar. Należy pamiętać, aby dostosowywać go do wzrostu dziecka. Dla najmniejszych maluchów odpowiednia będzie kołderka o wymiarach 100×135 cm i poduszka 40×60 cm. Natomiast pościel dla dzieci w wymiarach 160×200 cm to odpowiedni wybór dla tych starszych, powyżej dziesiątego roku życia. Należy oczywiście pamiętać o tym, aby łóżko i materac, które wybierzemy dla dziecka były odpowiednich wymiarów do wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *