narzuty na kanapy

Jak ożywić nudne wnętrze salonu?

Urządzanie pomieszczenia na jeden kolor ostatnio jest bardzo popularnym zabiegiem. I choć z początku wygląda to estetycznie, z czasem nudny wystrój może zacząć się nudzić. W jaki sposób urządzić salon by móc kombinować z kolorami bez konieczności robienia remontów?

narzuty na kanapyCzerń i biel jako baza

Dobrze jest wybrać sobie jeden kolor, który będzie stanowić bazę i dopiero  dobre dodatki na ozdobienie salonu takie jak narzuty na kanapy i fotele czy świeczniki dobrać w innych, żywych barwach. Dobrymi kolorami bazowymi jest czerń i biel oraz odcienie szarości, ponieważ można do nich dobrać każdy inny kolor i zawsze mamy pewność, że będzie pasował. W kolorze bazowym powinny być wszystkie stałe elementy, które będą w pomieszczaniu przez kilka następnych lat.

Jakie dodatki wybrać do salonu?

Przede wszystkim powinniśmy ożywić kilka większych elementów, jak wcześniej wspomniane narzuty na kanapę, a także firany i zasłony. Narzuty po zmianie wystroju wnętrza, zawsze można wykorzystać później jako koce dla siebie czy swojego pupila, dlatego nigdy nie będą daremnym wydatkiem. W przypadku jeśli salon pełni również funkcję jadalni, można zakupić dekoracyjne pokrowce na krzesła, które są szyte na miarę. Zarówno narzuta na kanapę, jak i pokrowce na krzesła nie tylko ożywią wnętrze, ale również pełnią funkcję ochronną mebli.
Oprócz większych elementów, mamy również do wyboru całą gamę drobnych dodatków, takich jak zapachowe świeczki, ceramiczne figurki oraz ramki do zdjęć. Wszystkie te rzeczy, bardzo łatwo będzie nam później sprzedać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *